Planujesz hotel? Musisz pamiętać o kilku sprawach

      Możliwość komentowania Planujesz hotel? Musisz pamiętać o kilku sprawach została wyłączona

Konstrukcyjny projekt hotelu nie jest w tym momencie czymś, co można opracować w tydzień, w szczególności jeśli pragniemy zrobić to poprawnie. Rola ta jest nieco z większym natężeniem skomplikowana niż zwykły układ domku jednorodzinnego bądź pawilonu. Oznajmimy wam wobec tego, na czym dobrze się skupić i co naszkicować w większym szczególe.

Przede wszystkim najpierw należy pomyśleć nad kompletnym projektem funkcjonalnym obiektu. Z reguły u dołu umieszcza się okazałe foyer z recepcją, przebieralnią, depozytem, sejfem oraz skrytkami, przy wejściu niezbędny jest także obecny tam przez całą dobę portier oraz kontrola bezpieczeństwa, w której sytuuje się nadzorowanie holi oraz obszarów dla wszystkich. Także w tym miejscu warto zaopatrzyć obiekt w usługi – sklepy osiągalne nie wyłącznie od wewnątrz, lecz też dla przechodniów, co ożywi budynek. Sprzedawać w takim razie w tym miejscu możemy nie tylko szlafroki hotelowe i mydełka oraz podarunki z danego miasta, ale także zwyczajne produkty spożywcze albo innej rangi. Czasami warto zlokalizować tam również bank, fryzjera albo fitness klub.
Sprawą zależną od gustu jest umiejscowienie lokali gastronomicznych. Najlepszy na to jest też parter, ale czasem świetnym zabiegiem staje się knajpa na ostatnim piętrze. Krajobrazy z niej są wtedy wspaniałe, tak samo jej bryłę jest się w stanie podkreślić oraz nakłonić do wejścia ludzi, którzy w obiekcie nie przebywają. Czasem należałoby nadać jej formę oszkloną i wyróżnioną.

Rozpoczynając od pierwszego piętra po wyższe, w zależności od projektowanej wielkości, najczęściej znajdują się pokoje. Ilość gwiazdek definiuje w przybliżeniu jak rozległe powinny być pokoje – sprzęty są z reguły zestandaryzowane pod modularne szerokości oraz wielkości – i w jaki sposób wyposażone – czy starczy mało komfortowe małe łoże, czy akurat powinniśmy podarować zainteresowanemu całość na tacy – jacuzzi, kapcie i szlafroki hotelowe, prędko uzupełniany mini bar.

szlafroki hotelowe

O ile dobrze zaprojektujemy hotel, deweloper szybko zdoła liczyć na spłatę opłat.