Jakie zalety mają koty norweskie leśne?

      Możliwość komentowania Jakie zalety mają koty norweskie leśne? została wyłączona

Koty norweskie leśne

Mówi się, że ludzie dzielą się na tych, którzy lubią kocury a także tych, którzy wolą pieski. Istnieje sporo ras zarówno mruczków jak i psiaków.
Intrygującą odmianą mruczków będą koty norweskie, będzie to prawdziwa odmiana kotów (niektóre inne rasy są tworzone sztucznie poprzez selekcję miotów), która została udomowiona. Ich prawidłowa nazwa to kociaki norweskie leśne.

koty norweskie leśne

Są to spore zwierzęta o potężnej strukturze ciała. Włosy są pośrednie pomiędzy długanchymi, a krótkimi włosami. Ciekawą własnością futra jest to, iż ssaki te mają 2 typy sierści – króciutkie pasma tuż przy ciele i dłuższe na wierzchu. Za sprawą tego typu pokrywie włosów posiadają nieprzemakalne futro.

Ich umaszczenie znamionuje się jaśniejszym kolorem dookoła szyi i na tylnych nogach. Mogą mieć przeróżne barwy sierści a także tęczówek.
Intrygującą cechą ich wyglądu są uszy podobne do uszu rysia, przez co mruczki wyglądają na drapieżniki. Przeważnie ważą od 5 do dziewięciu kg, samiczki bywają na ogół lżejsze.

Hodowla kotów norweskich

Są to nader zręczne a także żwawe zwierzęta. Są niesłychanie mądre i rozumne. Średnio żarliwie przywiązują się do miejca zamieszkania a także właściciela, a ze względu na zjawisko, iż są udomowione wciąż posidają żywe instynkty drapieżnika przez co bywają wyśmienitymi łowacmi. Doceniają głaskanie, acz z taktem.
Trafna hodowla kotów norweskich albo pozostałych ras jest jedną spośród najistotniejszych kwestii w czasie doboru kiciusia. Hodowla analogiczna powinna być nade wszystko przyjacielska, w której stworzenia nie są traktowane jak produkt jednakże jako przedstwiciele familii. Kolejną ważną rzeczą są ojciec i matka. Jeżeli zależy nam na właściwych miarach a także atrybutach kota powinniśmy zwrócić uwagę właśnie na nich a także ich osiągnięcia. Wart uwagi też będzie temperament oraz zachowanie zwierzaków.

koty norweskie leśne

kolejnym atrybutem jest schludność oraz przyzwyczajenia pokarmowe malutkich kotków. To od wyuczenia od pierwszych chwil życia w większości wypadków zależy dorosłe obyczaje kota, Wskutek tego do tego stopnia relewantna jest lekcja higieny od pierwszych chwil życia i obycie z pozostałymi kotkami oraz właścicielami.
Źródło: www.forestgate.pl