Jak udoskonalić swoje selfie?

      Możliwość komentowania Jak udoskonalić swoje selfie? została wyłączona

Jeśli uwielbiasz jeździć, na pewno wiesz jak znaczące staje się dokumentowanie podróży poprzez fotografie. Fotografie bywają idealną pamiątką własnych przygód, a dodatkowo, często indywidualnym dokumentem na to, iż rzeczywiście zrobiło się to o czym opowiada. Na nieszczęście, noszenie uciążliwych aparatów powieszonych na szyi jest bardzo uciążliwe, wywołuje problemy na lotniskach w strefie kontroli, a co najgorsze, taki aparat jest stosunkowo łatwo zrabować.

kij do selfie

Na szczęście na rynku coraz nagminniej możemy spotkać tak zwane obiektywy do smartfona. Ułatwiają one żywot, albowiem przy ich pomocy zdołamy utworzyć wybitne zdjęcia aparatem telefonicznym. Kolejną zaletą jest ich kompatybilność z wieloma najpopularniejszymi typami komórek. Wystarczy zamontować obiektyw do aparatu telefonicznego, a już za chwilę jesteśmy w stanie radować się zaletami pełnowymiarowego telefonu. Bez potrzeby noszenia kłopotliwego sprzętu oraz nieustannej dbałości tak aby nic mu się nie stało. Kolejną zaletą jest fakt, że posiadając przenośny obiektyw nie trzeba już przegrywać zdjęć z karty aparatu na komp, wystarczy, że uczynimy fotografie komórką i już zdołamy publikować je na facebooku, instagramie czy przesyłać mailowo do przyjaciół a także familii. Bywa to niezwykle szybkie oraz użyteczne wyjście dla osób będących w podróży oraz często nie posiadających warunków do stoickiego przegrywania zdjęć na komputer.

Następnym potrzebnym gadżetem w podróży bywa innymi słowy selfie stick to znaczy kij do selfie. Selfie to znaczy zdjęcia robione sobie samemu bywają ostatnimi czasy niezwykle atrakcyjne. Wielu śmiałków robi je w bardzo niebezpiecznych miejscach jak np. skrzydło lecącego aeroplanu czy siedząc na czubku masztu pełnomorskiego jachtu. Nie wskazane jest ryzykować życia dla zrobienia ciekawego fotografii, jednak bez względu jakie selfie, przyzwoicie, kiedy bywa wykonane przy użyciu drążka, który wydłuża perspektywę a także zdjęcie wygląda tak, jakby zrobiła je nam osoba trzecia. Posiadanie drążka selfie stick jest użyteczne nie jesteśmy skazani albowiem bez przerwy pytać ludzi napotkanych na drodze tak aby zrobiły nam fotografie na tle któregoś pomnika czy innej atrakcji krajoznawczej.


Źródło: frago.pl