Interesujące wiadomości na temat tego jak decydować się na materac , na którym będziemy spali.

      Możliwość komentowania Interesujące wiadomości na temat tego jak decydować się na materac , na którym będziemy spali. została wyłączona

Każdy człowiek śpi średnio w przybliżeniu 8 godzin na dobę, co w przybliżeniu ogółem powoduje, że przebywamy w łóżku mniej więcej jednej trzeciej naszego życia. W trakcie snu organizm i mózg odpoczywają pozyskując moc i energię na kolejny dzień. Często ludzie ubolewają, że budzą się zmęczeni pomimo wystarczającej porcji snu. Często też żalą się na boleści barków, pleców czy karku. Z tej racji wybór materaca jest ogromnie ważny, zdecydowanie istotniejszy aniżeli dobór tylko łóżka.
A więc jaki dobry materac do spania wybrać?

Przede wszystkim dobry materac powinien być dobrany do naszego wzrostu i wagi ciała. Dobrze dopasowany materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki – winien doskonale dostosowywać się do naturalnego wygięcia naszego kręgosłupa. Nie zapomnijmy o tym, aby wybrać model przynajmniej o 20 cm większy aniżeli wzrost osoby, która będzie na nim spała. Osoby, które mają na co dzień kłopot z kręgosłupem, przed nabyciem materaca winny zasięgnąć rady lekarza ortopedy bądź fizjoterapeuty, tak aby kupiony materac minimalizował dolegliwości bólowe i nie zwiększał wad postawy.
Następnym wyznacznikiem jest wypełnienie materaca czyli to co jest w środku. Każdy typ materaca ma inne właściwości. Możemy selekcjonować spośród materacy wykonanych na bazie sprężyn kieszeniowych, materacy wykonanych z pianki lateksowej, pianki poliuretanowej czy posiadających połączenie tych wypełnień. Ponadto, w materacach zastać możemy wypełniacze z włókien kokosowych czy gryki – te powodują zniwelowanie powstawania pleśni i grzybów. Szczególną uwagę do doboru wypełnienia winni przyłożyć alergicy – nie każdy albowiem wkład ma własności antyalergiczne.

Przy wyborze materaca nie zapomnijmy o tym przede wszystkim, że prawidłowo dopasowany, komfortowy model nie tylko zapewni nam regenerację sił, ale także zadba o nasz kręgosłup przez długie lata. Od niego zależy nasze zdrowie oraz doskonałe samopoczucie.