Doradztwo prawne dla przedsiębiorstw

      Możliwość komentowania Doradztwo prawne dla przedsiębiorstw została wyłączona

prawnik
Prowadzenie firmy

Czasami podczas prowadzenia naszej działalności gospodarczej musimy zmierzyć się z naprawdę bardzo trudnymi i skomplikowanymi sprawami z zakresu prawa. W większości przypadków nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie z zaistniałą sytuacją. Potrzebna nam jest znakomita kancelaria prawna, która pomoże nam w rozwiązaniu naszego problemu. Pierwszą tego rodzaju usługą jest niestety pomoc prawna przy przestępstwach gospodarczych. Kancelarie prawne w tej sytuacji proponują szereg swoich usług w zależności od kontekstu sprawy. W ofercie możemy znaleźć pomoc prawną w postępowaniu karnym dotyczącym prania brudnych pieniędzy, po obronę osób, które są oskarżone o przestępstwa gospodarcze i korupcyjne na wszystkich etapach postępowania. Ciekawą oferowaną usługą jest doradztwo oraz reprezentowanie pozasądowe i sądowe przedsiębiorców w sprawach dotyczących przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu, regułom uczciwej konkurencji i odpowiedzialności karnej wynikającej z ustaw szczególnych.

Sprawy karne skarbowe i gospodarcze

Kolejnym przykładem usługi, przy której konieczne jest wręcz skorzystanie z pomocy renomowanej kancelarii prawnej jest doradztwo w sprawach karnych skarbowych. W przypadku, kiedy grozi nam tego rodzaju postępowanie, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do dobrej kancelarii prawnej. W tej sytuacji nie możemy pozwolić sobie na oszczędności i należy wynająć jak najlepszego specjalistę, według naszych możliwości finansowych. W pierwszej kolejności spróbuje ona załatwić całą sprawę polubownie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zostalibyśmy prawnie skazani, co oznacza, że nasze papiery pozostałyby czyste. W innym przypadku czeka nas długi proces sądowy z urzędem skarbowym. W tej sytuacji musimy zrobić wszystko, aby go wygrać. Niestety, ale posiadanie wyroku skazującego przez urząd skarbowy, może w przyszłości bardzo zaszkodzić nam w prowadzeniu dalszej działalności finansowej. Nie mówiąc już o tym, że najczęściej są to olbrzymie kary finansowe, które mogą doprowadzić nas do bankructwa.

Przekształcenie firmy

Ostatnim przykładem usługi, przy której będziemy musieli skorzystać z pomocy prawników jest doradztwo przy przekształceniu spółki. Jest to związane ze zmianą formy prawnej naszej firmy. Powodów do przekształceń może być wiele, jednak powinniśmy pamiętać, że jest to bardzo długi i kosztowny proces. Zmiana formy prowadzania działalności gospodarczej wymaga najczęściej renegocjacji wszystkich umów oraz struktur w nowym przedsiębiorstwie. Wiele dokumentów musi być zebranych oraz uporządkowanych przez wynajętych prawników. Równie długi może być proces renegocjacji umów między dwoma stronami.